Nowa ładowarka samochodów pojawiła się w Coventry
09:02 19/02/18 • 579
Niedawno w mieście pojawiła się nowa ładowarka do samochodów elektrycznych, która potrafi naładować samochód w mniej niż godzinę.
‘EV Quick Charger’, bo tak nazywa się ładowarka, pojawiła się na Hales Street w centrum miasta, przed Millennium View. W mieście jest już kilka punktów, gdzie można naładować elektryczny samochód, trzy znajdują się w Park and Ride w War Memorial Parku, dwa na parkingach w centrum miasta i jeden na Little Park Street. Jednak żaden z tych punktów nie naładuje naszego samochodu tak szybko, jak ‘EV Quick Charger’.

Ładowarka ‘EV Quick Charger’ posiada na przodzie dwie „pompy” do ładowania prądem stałym (DC) 50kW, których można użyć z łączami typu CCS i CHAdeMO. Z boku natomiast znajduje się „pompa” do ładowania prądem przemiennym (AC). Dzięki zwiększonej mocy ładowarka jest w stanie naładować samochód w mniej niż godzinę.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ładowarka będzie dostępna do użytku, rada miasta będzie prawdopodobnie musiała zmienić oznakowanie drogowe na tym odcinku Hales Street by można było spokojnie naładować auto.

Komentarze