Książę Kentu honorowym patronem Polish Heritage Day 2018
08:02 12/02/18 • 464
Jego Królewska Wysokość Książę Kentu zdecydował się objąć swoim patronatem honorowym tegoroczną edycję Polish Heritage Day.
Polska Ambasada w Londynie poinformowała niedawno, że patronem tegorocznej edycji Polish Heritage Day będzie Edward Książę Kentu.

W adresowanym do Ambasady liście Edward, książę Kentu napisał, iż „jest zaszczycony objęciem Polish Heritage Day swoim patronatem honorowym”.

Polish Heritage Day to inicjatywa, mająca na celu świętowanie i promowanie przez zamieszkałych w Zjednoczonym Królestwie Polaków – przy okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi RP przypadających 2 maja, jak i Święta Konstytucji 3 Maja – polskiej kultury, dziedzictwa przeszłych pokoleń, polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii, oraz podkreślenie pozytywnej roli, jaką niemal jednomilionowa polska społeczność pełni w Zjednoczonym Królestwie. W tym roku w jej ramach świętowane będzie także 100-lecie uzyskania niepodległości przez Polskę.

Więcej informacji o Polish Heritage Day 2018, między innymi o tym, na jakie wsparcie mogą liczyć organizatorzy wydarzeń, można znaleźć tutaj

Komentarze