Dwa duże festiwale odbędą się w tym roku w Coventry!
10:02 08/02/18 • 749
Sztandarowy Godiva Festival, który w tym roku świętuje swoje 20 urodziny, odbędzie się w zmienionym terminie — tyle się dzieje w mieście, że organizatorzy postanowili przesunąć datę festiwalu.
Tegoroczny Godiva Festival odbędzie się w War Memorial Parku w dniach od 31 sierpnia do 2 września. Zmiana daty (w ubiegłych latach festiwal odbywał się na początku lipca) podyktowana jest, ogłoszonym w zeszłym tygodniu, wyborem Coventry na angielskiego gospodarza BBC Music Presents The Biggest Weekend, i razem z Radio 2 i Radio 3 Council organizować będzie pod koniec maja dwudniowy festiwal w mieście.

The Biggest Weekend to festiwal organizowany przez BBC Music świętujący muzykę na żywo, odbywający się jednocześnie w 4 miastach z 4 krajów należących do Wielkiej Brytanii, który ma poprzez muzykę łączyć mieszkańców całej Wielkiej Brytanii. W tym roku gospodarzami festiwalu będą: Belfast w Irlandii Północnej, Perth w Szkocji, Swansea w Walii i nasze Coventry w Anglii. Impreza odbędzie się w War Memorial Parku, a wystąpią na nim takie gwiazdy jak Paloma Faith, Snow Patrol, Jamie Cullum, Billy Ocean czy Nigel Kennedy. The Biggest Weekend odbędzie się 27 i 28 maja.

Gdyby rada miasta chciała utrzymać lipcowy termin, Godiva Festiwal miałaby tylko sześć tygodni odstępu między imprezami. Co, biorąc pod uwagę wielkość obu imprez i działania organizacyjne, jakie w związku z nimi muszą być podjęte, staje się niewykonalne. Dlatego termin Godiva Festivalu został przesunięty na koniec sierpnia.

Fani muzyki mogą się jedynie cieszyć — w tym roku w mieście odbędą się dwa duże festiwale muzyczne! Więcej informacji o obu imprezach możecie znaleźć na ich stronach internetowych: The Biggest Weekend i Godiva Festival

Photo: SirCarrington

Komentarze