Miliony funtów na nowe domy w Coventry
08:02 08/02/18 • 925
Miasto dostało fundusze rządowe na budowę nowych domów. Niestety rozwój miasta wiązać się będzie z utratą części terenów zielonych.
Local Plan, to plan rozwoju Coventry na kolejne lata. Na grudniowym spotkaniu rady miasta zaakceptowano poprawki w tym planie, dzięki którym powstanie w Coventry 25 tys. nowych domów. Projekt jest częścią gigantycznej, bo wartej 57,6 mln funtów inwestycji w West Midlands. Z inwestycji skorzystają Coventry, Kenilworth i Stratford.

Ponad 2 tysiące domów budowanych w ramach projektu powstanie w Eastern Green, a w związku ze zwiększeniem populacji dzielnicy trzeba także zainwestować w nową infrastrukturę drogową. Ponad 12 mln funtów ma zostać przeznaczonych na nową infrastrukturę transportową związaną z ekspansją Eastern Green. Przyznano już rządowe środki na budowę nowego mostu, zjazdów oraz nowej drogi pomiędzy Coventry, Birmingham oraz nowym Eastern Green Development.

Council zapewnia, że w ramach rozwoju projektu kolejne kwestie będą przedstawiane i konsultowane z mieszkańcami miasta.

Ile nowych domów powstanie w Coventry?

Nowy Local Plan wytycza rozwój miasta w kolejnych 14 latach, rozwój ten nie obejdzie się jednak bez kosztów, którym poza oczywiście inwestycjami finansowymi ma być utrata 10% pasów zieleni znajdujących się na terenie miasta. Punktami kluczowymi projektu są:

+ 3000 domów w Keresley, które zwiększą czterokrotnie jego wielkość.

+ 2000 domów w Eastern Green

+ 900 domów w Walsgrave

+ 1000 domów w Foleshill i Holbrooks

+475 domów w Bablake

+ 285 domów w Longford

+ 250 domów w okolicy Tile Hill

Więcej informacji o planach rozwojowych miasta możecie znaleźć na stronie councili i w dokumencie Local Plan

Komentarze