Kradzież w The Albany Theatre
16:02 02/02/18 • 608
Dzień przed piątą rocznicą otwarcia The Albany Theatre ktoś włamał się do jednego z najbardziej rozpoznawanych teatrów w mieście.
Pracownicy teatru proszą o pomoc mieszkańców miasta. Włamywacze ukradli znajdujące się w biurze teatru laptopy, telefony i sprzęt biurowy.

Manager Robert Wimperis był pierwszą osobą, która zjawiła się w teatrze po włamaniu. Tak opisuje widok, jaki zastał, gdy pojawił się w pracy: „Złodzieje przebili się przez dwie pary drzwi. Drzwi do biura zostały poważnie uszkodzone, a wszystkie nasze laptopy i telefony zostały zabrane. Sprawa jest bardzo przygnębiająca zarówno dla pracowników, jak i wolontariuszy, którzy pracują dla The Albany Theatre, instytucji, która jest działalnością charytatywną. To frustrujące zarówno w kontekście czasu i pieniędzy, jak i zaangażowania, które jest potrzebne, by móc znowu działać”.

Dzisiaj przypadają piąte urodziny The Albany Theatre z tej okazji ogłoszono też jeden z najbardziej ambitnych programów w historii instytucji. Przewodniczący i dyrektor generalny David Meredith przyznaje, że nie jest to najlepsza nowina, jaką można było dostać na urodziny, jednak sytuacja wyzwoliła w pracownikach instytucji tylko to, co dobre: „Nasi wolontariusze od razu zajęli się sprawą, pomogli w awaryjnych naprawach, a teraz ciężko pracujemy, by móc zastąpić skradziony sprzęt. Jednocześnie poruszył nas odzew od mieszkańców miasta i lokalnych przedsiębiorców.".

The Albany zapewnia, że włamanie nie będzie miało wpływu na zaplanowane wydarzenia.

Photo: The Albany Theatre

Komentarze