Land Rover wypuści Range Rover Coupé
16:01 29/01/18 • 587
Land Rover chce zbudować imitowaną edycję coupé swojego ikonicznego modelu Range Rovera. Co więcej, nowe cacko ma powstać w Coventry.
Tylko 999 sztuk Range Rovera SV Coupé powstanie w centrum Jaguara o dużo mówiącej nazwie: Jaguar Land Rover’s Special Vehicle Operations, które mieści się w Ryton-on-Dunsmore.

Z pewnością znajdzie się wielu chętnych na całym świecie, którzy będą chcieli kupić limitowaną wersję Jaguara. Jednak szefostwo firmy zapewnia, że ręcznie składany coupé będzie miał ściśle określony limit sztuk. Nowy projekt JLR ma być hołdem dla oryginalnego Range Rovera z okazji jego 70. rocznicy urodzin.

Oryginalna wersja Range Rovera była próbą stworzenia bardziej komfortowego, czterokołowego pojazdu, którego możliwości pozwalałby na jazdę zarówno po drogach, jak i poza nimi. Był to pierwszy pojazd, który od 1948 roku zaczął wytyczać trendy off-road. Od tego momentu moda i zapotrzebowanie na SUV-y rośnie z każdym rokiem.

Nowego Range Rovera SV Coupé w pełnej krasie zobaczymy dopiero 6 marca, kiedy odbędzie się jego pokaz na Geneva International Motor Show. Obecnie możemy jedynie zobaczyć pokazowe zdjęcia tego modelu.

Komentarze