Rada miasta wesprze inwestycję w Friargate
13:01 24/01/18 • 602
Jednogłośnie zatwierdzono plany wsparcia milionami funtów z pieniędzy podatników inwestycji dewelopera, który posiada Friargate.
Coventry City Council wypłaci irlandzkiemu rządowi miliony funtów, by spłacić dług Cannon Kirk, firmy będącej założycielem Friargate LLP. Pieniądze te mają pozwolić na dalsze działania wartego 100 milionów funtów projektu budowy 25 nowych budynków, w tym 14 biurowców klasy A, budynków mieszkalnych oraz hotelu w okolicy dworca kolejowego.

Dług zaciągnięty przez firmę uniemożliwiał jej w ostatnich latach dalsze działania w ramach projektu — teren inwestycji stanowił zabezpieczenie pożyczki. Pomoc Coventry City Council we wznowieniu inwestycji w Friargate wiązać będzie się z konkretnymi zmianami. Friargate LLP zastąpi nowa firma, urzędnicy miejscy nalegają także, żeby koszta inwestycji nie tylko same się spłaciły, ale by odniosła ona zysk w przeciągu następnych 20-30 lat.

Radny Jim O’Boyle, członek gabinetu ds. pracy i regeneracji w Coventry City Council, szacuje, że podatnicy mogą się spodziewać z inwestycji wpływów z prodatków komunalnych rocznie na poziomie 20 mln funtów.

W rezultacie podjętych przez radę miasta decyzji, council wejdzie w partnerstwo 50/50 z Friargate LLP inwestując 1,5 mln funtów w ciągu trzech lat, taki sam wkład wniesie Friargate.

Dodatkowo dotacja z West Midlands Combined Authority w wysokości 51,2 mln funtów pozwoli posunąć do przodu prace nad projektem.

Projekt ma zostać ukończony do 2027 roku.

Komentarze