Książe William i Kate Middleton w tym miesiącu odwiedzą Coventry
18:01 03/01/18 • 2069
Kensington Palace potiwerdził, że książę i księżna Cambridge odwiedzą nasze miasto 16 stycznia.
Wizyta książęcej pary związana jest ze zdobyciem przez Coventry tytułu Brytyjskiej stolicy kultury 2021.

Podczas wizyty para odwiedzi Coventry Cathedral, Coventry University oraz The Positive Youth Foundation - organizację non-profit mieszczącą się w centrum miasta, która specjalizuje się w pomaganiu młodym osobom na terenie całego Coventry. Fundacja ta została w zeszłym roku nagrodzona poziomem Gold Standard przez Investors In People (IIP), za pomoc i poprawę życia młodych ludzi na terenie Midlands.

Wizyta księżnej w Coventry będzie prawdopodobnie jednym z ostatnich zobowiązań jakie spełni przed narodzinami swojego trzeciego dziecka, które mają odbyć się w kwietniu.

Książęca para swoją wizytę rozpocznie krótkim zwiedzaniem katedry, gdzie następnie uczestniczyć będzie w nabożeństwie Coventry Litany of Reconciliation. W tym miejscu w planch mają także spotkanie z członkami chóru oraz wolontariuszami działającego przy katedrze przedsiębiorstwa społecznego the Rising Cafe, które zapewnia pracę i pomoc osobą wychodzącym z narkomanii i alkoholizmu.

Następnym przystankiem jaki odwiedzi książę i księżna Cambridge będzie Uniwesytet Coventry, gdzie uroczyście otworzą nowy, warty 59 mln funtów budynek Science and Health Building oraz spotkają się ze studentami. Warto wiedzieć, że nowy budynek uczelni jest jedynym tego typu budnkiem w UK, gdzie studenci mogą się uczyć dbania o pacjenta na każdym etapie swojej medycznej edukacji.

Książę William po raz ostatni był w Coventry w 2014 roku, kiedy odwiedził War Memorial Park.

Photo: tsaiproject

Komentarze