Co przyniesie 2018 rok - wydarzenia w Coventry i okolicach
15:01 02/01/18 • 913
Na jakie wydarzenia szykujące się w 2018 roku warto zwrócić uwagę? Mamy kilka propozycji!
W związku ze zdobytym niedawno przez Coventry tytułem Brytyjskiej Stolicy Kultury 2021 warto zobaczyć jakie wydarzenia i imprezy w nadchodzącym roku będą odbywać się w Coventry i okolicach.

RozrywkaRonan Keating


Irlandzki artysta, Ronan Keating wystąpi w Coventry w piątek 30 marca. Występ odbędzie się na Ericsson Indoor Arena w The Ricoh Arena w ramach Coventry Live. Koncert jest częścią planowanego przez Radę Miasta programu koncertów z muzyką na żywo w Ricoh Arena, które odbywać się będą pod koniec marca. Kolejne koncerty czekają na ogłoszenie!

Billy Ocean


Międzynarodowa gwiazda, Billy Ocean to jednen z wykonawców, który zagra na Coventry’s Ericsson Indoor Arena podczas odbywającego się tego lata wydarzenia przypominającego muzykę lat 80-tych. Koncert odbędzie się sobotę 16 czerwca.

Wśród artystów, którzy pojawią się w tym czasie w Coventry będzie także Five Star, Roland Gift - Fine Young Cannibals oraz Blow Monkeys. Wciąż czekamy na ogłoszenie kolejnych dwóch wykonawców.

Tom Clarke


Tom Clarke zawita do Coventry ponownie w maju, w ramach swojej Acoustic tour 2018. Koncert odbędzie się w Empire w sobotę 19 maja.

Motofest


Wśród planowanych na 2018 rok wydarzeń nie może zabraknąć Motofestu! Impreza ma odbyć się w dniach 2-3 czerwca. Organizatorzy tego najwięszego w UK darmowego, miejskiego festiwalu moto obliczyli, że w 2017 roku dwudniowe wydarznie odwiedziło około 130 tyś. osób.

Godiva Festival


Jeżeli informacja o frekwencji na Motofeście Was zaskoczyła, to nie wiemy jak przygotwać Was na tę liczbę: w 2017 roku na Festiwalu Godiva bawiło się 179 tyś. osób. Imponujące! Gwiazdami trzydniowej imprezy w War Memorial Parku byli The Stranglers, Example i The Darkness.

Tegoroczny 19-sty już Godiva Festival ma odbyć się w dniach 7-9 lipca.

City of Culture


Poza cylicznymi imprezami musimy przygotować się także na zupełnie nowe doznania związane z uzyskaniem przez miasto tytułu Brytyjskiej Stolicy Kultury 2021.

Theatre Absolute będzie gospodarzem pierwszego Shop Front Festival. Wydarznie, które ma połączyć magię teatru, muzyki, występów na żywo i sztuk wizualnych, odbędzie się w piątek i sobotę 23 i 24 marca 2018. Nie znamy jeszcze dokładnego miejsca wydarzenia, podobno będzie ono się odbywało w różnych punktach miasta.

Running


Początek roku sprzyja ustalaniu różnego rodzaju celów i wyzwań. Przynajcie się, jeżeli myślicie o zwiększeniu aktywności sportowej i poprawie stylu życia! Dla tych, którzy już biegają lub chcą się zaangażować w ten sport polecamy nadchodzące wydarzenia dla biegaczy.

Coventry Half


Półmaraton na którym tysiące biegaczy podrepta ulicami miasta. Impreza odbędzie się w niedzielę 18 marca.

W zeszłym roku w biegu wystartowało ponad 4,5 tyś. osób, z czego bieg ukończyło 3 400 biegaczy. Dodatkowo w towarzyszącym jednomilowym biegu Dol-y-Moch w centrum miasta pojawiło się ponad 1200 dzieci i fanów biegów.

Two Castles 10km


Dla tych, dla których 21 km półmaratonu to trochę za dużo, a jednomilówka to jednak za mało, idealnie sprawdzi się bieg na 10 km w ramach wyścigu Two Castles.

Impreza organizowana jest przez Kenilworth Rotary Club. W zeszłym roku na 10 km trasie z Warwick Castle do Kenilworth Castle biegło 4 tyś osób.

Bieg zapowiedziany jest na czerwiec, czekamy na ogłoszenie konkrentnej daty.

Zapomnieliśmy o jakieś ważnej imprezie lub wydarzeniu? Dajcie znać w komentarzach pod spodem!

Photo by: Coventry City Council

Komentarze