Polak najbardziej poszukiwanym włamywaczem w Londynie
16:12 01/12/17 • 1216
Londyńska policja poszukuje Krzysztofa Brzezińskiego, który jest uważany za numer jeden na liście najbardziej poszukiwanych włamywaczy w brytyjskiej stolicy.
Jak poinformowali przedstawiciele Met Police, 31-letni Polak Krzysztof Brzeziński to obecnie "najbardziej poszukiwany złodziej w Londynie".


Swoje pierwsze przestępstwo Brzeziński popełnił w Londynie już w 2007 roku. W 2015 roku Polak został deportowany z Wielkiej Brytanii po tym, jak odsiedział wyrok za serię włamań. Wykorzystując przepisy UE, mężczyźnie ponownie udało się ponownie przedostać na Wyspy, gdzie wrócił do swojego fachu.

Uważa się, że Brzeziński stoi za przynajmniej 8 kradzieżami w południowym Londynie, których dokonano w ostatnich tygodniach. Mężczyzna znany jest głównie z okradania samochodów z cennych przedmiotów, poprzez wybicie w nich tylnej szyby oraz kradzieży samych pojazdów, o ile kierowcy pozostawili w nich klucze.

Polak włamuje się także do domów, a do środka dostaje się przez rozbitą w oknie szybę. Kradzieży dokonuje zwykle w godzinach między 16:00 a 18:00.

Policjanci wezwali mieszkańców stolicy, aby unikali bezpośredniego kontaktu z Krzysztofem. Podejrzewa się , że mężczyzna może być uzbrojony, ponieważ w jednym z domów znaleziono torbę z bronią i amunicją, która prawdopodobnie należała do mężczyzny.

31-latka udało się zidentyfikować dzięki kamerom CCTV w Addiscombe niedaleko Croydon.

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat miejsca pobytu Polaka o niezwłoczny kontakt z policją

Komentarze