Sprzedawca ze sklepu z Walsgrave skazany za handel papierosami
14:11 28/11/17 • 1432
Mężczyzna z Coventry został ukarany grzywną za posiadanie 3000 pudeł nielegalnynych papierosów.
Hemin Hassan Abass, 37, z Swancroft Road, pojawił się przed Coventry Magistrates Court 21 listopada po tym, jak znaleziono w jego vanie nielegalne papierosy.

Oficerowie ds. Standardów handlowych we wspólnej operacji z policją West Midlands i specjalistycznym psem tropiącym odwiedzili Easy Shop na Walsgrave Road, szukając nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Po tym, jak oficerowie nie znaleźli niczego w sklepie, przewodnik obsługi psów przeprowadził rewizję pojazdów zaparkowanych w pobliżu.

Pies natychmiast wskazał białego vana należącego do Abassa. Gdy oficerowie przeszukali vana, okazało się, że zawiera on pudła z nielegalnymi papierosami.

Początkowo mężczyzna wypierał się, że jest posiadaczem pojazdu i twierdził, że nie ma do niego kluczy. Jednakże, gdy funkcjonariusze policji legalnie przeszukiwali kieszenie mężczyzny, znaleźli klucze do vana.

W sumie przejęto 3000 paczek nielegalnych papierosów, których wartość wynosi około 12 000 funtów.

Podczas przesłuchania, Abass twierdził, że nie pracuje w sklepie, ale tylko opiekował się nim, podczas gdy właściciel był nieobecny. Opowiedział również skomplikowaną historię o tym, jak sprzedał furgonetkę tydzień wcześniej, ale znalazł zapasowy klucz i planował przekazać go nowemu właścicielowi, który miał go niedługo odwiedzić.

Jednak po dalszych badaniach udowodniono, że to nieprawda.

Ponieważ Abass postanowił finalnie przyznać się do winy, otrzymał 81 dni więzienia, w zawieszeniu na 12 miesięcy i otrzymał karę na łączną sumę 2 575 funtów.

Komentarze