Asystentka finansowa okradła swoją firmę i wydała wszytskie pieniądze na TV zakupy
13:11 27/11/17 • 1527
Sędzia nakazał kobiecie spłacić prawie 90 000 funtów, które okradała firmie Amtico w Coventry.
Pochodząca z Bedworth Denise Clifford okradła firmę, w której pracowała, Amtico International w Coventry, na ponad 370 tysięcy funtów. Kobieta wszystkie pieniądze wydała na zakupy przez telewizję.


Pomimo oszałamiającego stopnia nieuczciwości kobiety, na początku tego roku jej adwokat przekonał sędziego sądu w Warwick Crown Court, aby nie odesłał jej natychmiast do więzienia.
Clifford (48 l.) z Smorrell Lane, Bedworth, przyznała się do dwóch zarzutów oszustwa z powodu nadużywania pozycji zaufania i została skazana na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i otrzymała 120 godzin nieodpłatnej pracy.

Po odroczeniu do dalszych dyskusji prokurator Ian Ball powiedział, że uzgodniono, że całkowita korzyść Clifford z jej nieuczciwości wyniosła £491,316.50.

Jej majątek został oszacowany na sumę £89,127.50 - co obejmuje 41 400 funtów w wydatkach na fundusze emerytalne i 41 730 funtów, co stanowiło jej udział w kapitale własnym w domu, biżuterii oraz innych dobrach.

Sędzia wydał nakaz konfiskaty w wysokości 89 127,50 funtów, który miał zostać wykorzystany do wypłaty odszkodowania na rzecz firmy Amtico.

Clifford dostała trzy miesiące na zapłacenie lub grozi jej 12 miesięcy więzienia - po czym nadal będzie winna pieniądze.

Clifford była asystentem finansowym w firmie Amtico, zajmującej się produkcją podłóg, z siedzibą w Kingfield Road w Coventry przez wiele lat. W marcu ubiegłego roku okazało się, że duże kwoty, rzekomo płacone pracownikom w wydatkach, zniknęły i zostały przekierowane na jedno konto, które zostało przypisane do Clifford. Po aresztowaniu kobiety okazało się, że w jej domu znajduje się duża ilość przedmiotów jubilerskich, obuwia, torebek i innych zakupów – w tym wielu nieotwartych.


Kobieta wyjaśniła, że była uzależniona od zakupów i spędziła noce, kupując przedmioty na kanałach telewizyjnych oferujących zakupy oraz stronach internetowych. Kompulsywne robienie zakupów zaczęło się już w połowie lat 90. po rozpadzie jej małżeństwa.

Komentarze