Policja poszukuje trójki dzieci Polki z Londynu
13:11 16/11/17 • 1446
Ośmiomiesięczna Rose, siedmioletnia Oliwia i dwunastoletni Krzysztof zniknęli po tym, jak sąd zdecydował o odebraniu najmłodszej dziewczynki rodzicom i skierowaniu jej pod opiekę Councilu. Matka dzieci, Joanna Ilksa oraz jej rumuński partner Nelu Paduraru, zostali już aresztowani.
W związku z zaginięciem dzieci i toczącym się postępowaniu sąd i policja apeluje do osób posiadających jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu dzieci. Brytyjskie władze podkreślają, że martwią się zwłaszcza o najmłodszą z dziewczynek, która ze względu na swój wiek wymaga odpowiedniej opieki.

Dzieci zaginęły kilka dni temu, po tym, jak sąd zdecydował o odebraniu ośmiomiesięcznej Rose Paduraru rodzicom – Polce i obywatelowi Rumunii. Starsze rodzeństwo Rose – siedmioletnia Oliwia i dwunastoletni Krzysztof – to dzieci z poprzedniego związku Polki. W przypadku Oliwii i Krzysztofa sąd także zadecydował o odebraniu ich matce i przekazanie pod opiekę Councilu.
Dzieci powinny przebywać razem z matką (Polka i Rumun rozstali się jakiś czas temu), w domu w Hillingdon. Rodzeństwo znajdowało się pod kuratelą Hillingdon Council.
Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje o losie dzieci, proszone są o niezwłoczny kontakt z policją.

Komentarze