Czeka nas najcięższa zima od pięciu lat!
17:10 30/10/17 • 2337
Już teraz, zgodnie z zapowiedziami synoptyków, na Wyspy dotarło zimne, arktyczne powietrze. W wielu regionach w kraju odnotowano temperatury poniżej zera, a w Szkocji w tym tygodniu spodziewane są pierwsze opady śniegu.
Eksperci ostrzegają, że tegoroczna zima może być najcięższą od pięciu lat. Przewiduje się, że temperatury w północnych częściach kraju średnio będą wynosić nawet -10 st. C.

Grudzień i styczeń mają być bardziej mroźne, niż normalnie, a spadki temperatur wystąpią we wszystkich częściach kraju, w tym również na południu.

Pierwszy w tym roku poranny przymrozek można było zauważyć już dzisiaj, zwłaszcza w parkach i na terenach zielonych, gdzie trawa została pokryta białym szronem.

Zdaniem meteorologów, kombinacja zimnego powietrza, bezchmurnego nieba i frontu wysokiego ciśnienia zaowocowała właśnie spadkiem temperatury. Szacuje się, że w dalszej części tygodnia, w Szkocji spadnie pierwszy w tym roku śnieg.

Komentarze

  • Od kilku lat zapowiadają srogie zimy. I co??? I g....o
  • Od kilku lat zapowiadają też barbecue summer.. i co? Też g..wno , po tylu porażkach powinni się w końcu przyznać że pogodę są w stanie przewidzieć tylko na najbliższe kilka godzin, i to też nie zawsze im się udaje...
  • Angielska duma nie pozwala przyznać się do porażki