Kolejna linia lotnicza w kłopotach
12:10 02/10/17 • 1906
Brytyjski przewoźnik Monarch ogłosił dzisiaj upadłość
Klienci brytyjskich linii lotniczych Monarch desperacko szukają lotów po tym jak przewoźnik ogłosił upadłość i popsuł tym samym tysiące wakacyjnych planów.

Jeśli dopiero masz wylecieć z UK z firmą Monarch – nie jedź na lotnisko – wszystkie loty zostały odwołane. Wszystkie przyszłe rezerwacje (około 300 tysięcy) są anulowane i nie będą przełożone.

Civil Aviation Authority (Urząd Lotnictwa Cywilnego) potwierdził, że został poproszony przez rząd o wyczarterowanie ponad 30 samolotów, by przywieźć z powrotem pasażerów do UK – jest to największa operacja repatriacji w czasie pokoju. CAA mówi, że cała akcja jest dość skomplikowan więc prosi wszystkich podróżnych o cierpliwość. Wszyscy na wakacjach, a jest ich około 100 tysięcy, powrócą do domów nieodpłatnie. Jak donoszą źródła, darmowy lot powrotny jest dla wszystkich poszkodowanych podróżnych bez względu na narodowość.


Wszystkie firmy działające pod parasolem Monarch są w stanie upadłości, w tym firma wycieczkowa. Większość wycieczek jest objętych ubezpieczeniem ATOL jednak rezerwacje samych lotów takie ubezpieczenie nie obejmuje. Oprócz problemów dla podróżujących, upadłość Monarch wiąże się z utratą pracy ponad 2 tysięcy pracowników.

Komentarze