Zwiększyło się bezpieczeństwo cyklistów na drogach w West Midlands
16:09 26/09/17 • 1580
Dzięki policyjnej akcji #OpClosePass mającej na celu wyłapanie nieuważnych kierowców, liczba rowerzystów poszkodowanych w wypadkach spadła o 20%.
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, 92 rowerzystów poniosło śmierć lub poważne obrażenia na drogach w West Midlands. W porównaniu z poprzednim rokiem, gdzie odnotowano 115 takich przypadków, jest to znaczący spadek.

Obniżenie liczby wypadków nastąpiło po tym, jak Policja w West Midlands rozpoczęła kampanię #OpClosePass dzięki której ma wzrosnąć bezpieczeństwo rowerzystów na drogach.

Akcja ma na celu wyłapanie kierowców jeżdżących zbyt blisko cyklistów. Ubrani po cywilnemu funkcjonariusze pedałują przez najbardziej ruchliwe ulice w poszukiwaniu kierowców naruszających przepisy.

Dzięki akcji zatrzymano prawie 200 kierowców, którym udzielono pouczenia. Kolejnych 13 usłyszało zarzuty, a 350 dostało mandaty i punkty karne. Udział w „łapance” mają też obywatele, którzy udostępniają policji nagrania pochodzące z kamer umieszczonych na kaskach i deskach rozdzielczych samochodów.

Komentarze