Uber traci licencję w Londynie
10:09 23/09/17 • 1454
Przedstawiciele Ubera w Londynie otrzymali w piątek informację o odebraniu im licencji niezbędnej do przewozu osób w brytyjskiej stolicy.
Transport for London nie odnowił licencji Uberowi. Regulator argumentuje, że firma nie spełnia wymogów przedłużenia licencji prywatnego przewoźnika.

Decyzja TfL oznacza, że po 30 września 2017 roku Uber przestanie działać na terenie Londynu. Dodatkowo firma ma 21 dni na odwołanie się od decyzji TfL.
Przeciwnicy aplikacji oskarżali kierowców Ubera o przyczynianie się do korków czy brak raportów o napaściach na tle seksualnym, a samej firmie wytykano brak regulacji odnośnie do zatrudniania pracowników.

Zablokowanie Ubera w stolicy Wielkiej Brytanii byłoby ciosem dla samej firmy, ale i dla 40 tys. kierowców, którzy świadczą usługi dla 3,5 mln użytkowników aplikacji w mieście.

Powstała również petycja domagająca się przywrócenia licencji na przewozy osób dla Ubera. Obecnie ponad 700 tysięcy osób złożyło już swoje podpisy pod petycją.

Jeśli TfL podtrzyma swoją decyzję, będzie to ogromny cios dla Ubera. Londyn to drugie po Paryżu najważniejsze dla firmy miasto w Europie.

Komentarze