Wyrok za zabójstwo Polaka w Harlow
10:09 10/09/17 • 1632
Sąd w Chelmsford skazał na trzy lata pozbawienia wolności w ośrodku dla nieletnich 16-latka, który został uznany za winnego nieumyślnego zabójstwa 40-letniego Arkadiusza Jóźwika.
Sąd w Chelmsford w piątek wydał wyrok w sprawie głośnej śmierci Polaka, do której doszło w zeszłym roku. Przed północą 27 sierpnia 2016 roku na placu handlowym w miejscowości Harlow wywiązała się sprzeczka między trzema Polakami, a grupą zakapturzonych nastolatków. Według ustaleń policji w trakcie kłótni 40-letni Polak został silnie uderzony w tył głowy przez jednego z napastników. Dwa dni później zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń.

W związku ze sprawą aresztowano sześciu nastolatków. Wobec pięciu z nich nie podjęto dalszych kroków prawnych, a głównym oskarżonym został 15-letni wówczas napastnik. W piątek 8 września przed sądem w Chelmsford chłopak usłyszał wyrok trzech lat pozbawienia wolności, który odbędzie w ośrodku dla nieletnich.

Sędzia, a wcześniej biegli uznali, że 16-latek działał bez zamiaru spowodowania śmierci Polaka. Odrzucona została linia obrony, która twierdziła, że chłopak działał w samoobronie.

Pozwany miał już na swoim koncie dwa poprzednie wyroki skazujące i odbywał już wcześniej karę.

Komentarze