Awantura na pokładzie samolotu
16:09 04/09/17 • 2078
Pijana pasażerka ma dożywotni zakaz latania liniami Ryanair.
W miniony czwartek na pokładzie samolotu lecącego z Newcastle do hiszpańskiego miasta Alicante doszło do niecodziennego zdarzenia. Śmiertelnie pijana pasażerka, której danych nie upubliczniono, wszczęła awanturę. Brytyjka wymachiwała rękami, krzyczała, obrażała innych i przeszła do rękoczynów – wówczas konieczna stała się interwencja obsługi.
Całe zdarzenie zostało nagrane przez inną pasażerkę, 30-letnia Lucy Morris i upublicznione w internecie.Na szczęście obsłudze lotu udało się opanować sytuację na tyle, by samolot mógł spokojnie wystartować, a reszta lotu minęła bez ekscesów. Jednakże w Alicante na pijaną Brytyjkę czekali oficerowie policji.
Rzecznik Ryanair poinformował, że pasażerka dostała dożywotni zakaz podróżowania Irlandzkimi liniami. Dodał również, że właśnie ze względu na takie sytuacje Ryanair apeluje do zarządców lotnisk o ograniczenie sprzedaży alkoholu i całkowity zakaz jego sprzedaży przed godziną 10:00.
Wybryku pijanych pasażerów są coraz częstsze, dlatego na niektórych trasach, w tym na Ibizę, spożywanie alkoholu na pokładzie samolotu jest całkowicie zakazane.

Komentarze