Prywatna wyspa w cenie domu?
15:07 23/07/17 • 2260
Bajeczną wysepkę w Szkocji można kupić już za 325 tysięcy funtów.
Łowcy okazji mogą już zacząć zacierać ręce z radości – na brytyjskim rynku nieruchomości pojawiła się prawdziwa perełka! Piękna szkocka wyspa może być każdego, kto zapłaci za nią 325 tysięcy funtów.

Wyspa Little Ross położona jest u wybrzeży południowej Szkocji w okolicy Dumfries i Galloway. Ma 116 tys. metrów kwadratowych i piękną latarnię morską. Z daleka wygląda jak zielony klejnot na granatowych wodach.

Na nowego właściciela czekają między innymi przystań i kamienista plaża, która powiększa się podczas odpływu. Nabywca będzie miał również do dyspozycji ekologiczny dom z sześcioma sypialniami i pomieszczeniami gospodarczymi. Energię na wyspie zapewnia mała turbina wiatrowa i rozmieszczone na wysepce panele słoneczne.

Jednakże, nowy nabywca będzie musiał mieć stalowe nerwy, gdyż z wyspą związana jest mroczna historia - w latach 60. zamordowano na niej latarnika. Mordercę aresztowano i najpierw skazano na śmierć przez powieszenie, a następnie wyrok zmieniono na dożywocie. Wkrótce potem skazaniec popełnił samobójstwo.

Little Ross nie jest jedyną szkocką wyspą na sprzedaż. Można kupić także Isle of Ulva, skrawek lądu Hebrydów Wewnętrznych, za bagatela 4, 25 milionów funtów.

Komentarze