Zakaz przyprowadzania psów na Godiva festival?
16:07 16/07/17 • 1633
Pielęgniarka weterynaryjna zwraca uwagę, że rodzinne festiwale muzyczne to nie jest miejsce dla czworonogów.
Lucy Pauley, zarejestrowana pielęgniarka weterynaryjna z Coventry, wysłała pismo do Covenrty Council, w którym nawołuje o zakaz przyprowadzania zwierząt na teren festiwalu.

Kobieta wzięła udział w Godiva Festiwal i w rozmowie z Coventry Telegraph przyznała, że widziała wiele psów meczących się w upale.
- Uczestniczyłem w festiwalu przez wszystkie trzy dni i każdego dnia napotykałam psy, które były źle traktowane. To nie jest normalna rzecz, którą spodziewam się zobaczyć na festiwalu muzycznym.

Niektóre psy nie potrafią poradzić sobie z upałem, tak dobrze, jak inne rasy. Kobieta zapewnia, że widziała wiele buldogów, które cierpią z powodu hipotermii, jako, że ciężej oddycha się im w upale, niż innym rasom. Wysokie temperatury, tłumy ludzi i hałas powodują stres i czworonogów i mogą odbić się na ich zdrowiu.

- Widziałem psa, który naprawdę cierpiał w upale, więc upomniałam jego właściciela, ale nie chciał mnie słuchać - wyznała Lucy - Na koniec dodał, że jak pies poczuje się naprawdę źle, to po prostu zemdleje - dodała zszokowana.


Kobieta była również świadkiem strasznych scen, gdy psy w euforii właścicieli podczas sobotniego koncertu były rzucane w powietrze.

Obecnie kobieta walczy, by przyprowadzanie psów na festiwal było zakazane.

Komentarze