Jesteśmy w czołówce w walce o status UK City of Culture 2021
10:07 17/07/17 • 1731
Coventry zakwalifikowało się do finalnej piątki kandydatów!
W piątek, 14 lipca, ogłoszono, że Coventry dostało się do finałowej piątki w walce o tytuł UK City of Culture 2021 (Miasto Kultury UK 2021). Poza nami zakwalifikowały się Paisley, Stoke-on-Trent, Sunderland i Swansea. O tytuł walczyło 11 miast.


Walcząc o ten tytuł walczymy również o 3 miliony funtów z Heritage Lottery Fund dotacji, którą dostanie zwycięskie miasto. Tytuł zapewni wzrost turystki, rozpoznawalność oraz publikacje w mediach. Przewiduje się, że przyniesie to też nawet miliard funtów w inwestycjach i nowe pozycje pracy.


Grupa ludzi działająca pod nazwą Coventry City of Culture Trust, powiązana z Council’em, uniwersytetem, grupami teatralnymi i innymi organizacjami artystycznymi, robi co może, by przedstawić miasto jak najlepiej dla sędziów, którzy podejmą decyzję we wrześniu. Wyniki zostaną jednak ogłoszone dopiero w grudniu.


Obecne miasto kultury, Hull, piastuje ten tytuł zaledwie pół roku i już widzi pozytywne efekty. W mieście odbyło się ponad 450 różnych imprez, które łącznie odwiedziło 1.4 miliona ludzi. Jest to duży plus dla lokalnej ekonomii.


Miasta, które nie zakwalifikowały się do finałowej piątki to: Perth, Portsmouth, Wells, St David’s and the Hundred of Dewisland, Warrington i Hereford.

Komentarze