Dziecko trafiło do szpitala po kontakcie z zużytą prezerwatywą
15:07 14/07/17 • 2483
Czterolatek trafił do szpitala, ponieważ podniósł z ziemi zużytą prezerwatywę i nadmuchał ją myśląc, że to balon.
Do incydentu doszło w mieście Kingstanding, na północ od Birmingham. Chłopiec wraz z mamą wracał z zakupów. Kobieta niosła torby z zakupami, podczas gdy chłopczyk szedł kilka kroków za nia. W pewnym momencie matka odwróciła się, by sprawdzić, czy z jej synem wszystko w porządku i ku jej przerażeniu zobaczyła jak malec podnosi z ulicy prezerwatywę i przykłada ją do ust, chcąc ją nadmuchać jak balon.

Kobieta spanikowała, upuściła torby i rzuciła się na dziecko, odbierając mu przedmiot. 35-latka zabrała syna do GP, który polecił jej, aby udała się do szpitala. W Good Hope Hospital zaszczepiono chłopca na wirusowe zapalenie wątroby typu B i wykonano testy na obecność wirusa HIV oraz wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Ponowne testy zostaną wykonane po miesiącu, a następnie za pół roku. Co więcej, przez jedenaście miesięcy dziecko będzie musiało przyjmować zastrzyki.

Zrozpaczona matka chłopca przyznaje, że będzie teraz żyć „w zawieszeniu”, gdyż dopiero za miesiąc okaże się, czy chłopiec nie jest niczym zarażony.

Komentarze