„KSIĄŻĘ POMOŻE” - Książe Jan Żyliński oferuje pomoc Polakom
16:12 24/12/16 • 2600
Były kandydat na burmistrza Londynu otworzył w Londynie Biuro Bezpłatnych Porad Obywatelskich. W przyszłości takie biura mają powstać w całej Wielkiej Brytanii.
6 grudnia został uruchomiony portal i biuro pomocy online z inicjatywy ksiecia Jana Żylińskiego.

Polacy mogą zwracać się do pracowników biura z prośbą o pomoc w zakresie ochrony praw dziecka, przemocy w rodzinie, wsparcia w kontaktach z brytyjską opieką społeczną, wsparcia dla osób uzależnionych i bezdomnych. Część pracowników biura to jednocześnie pracownicy socjalni zarejestrowani w Health Care Professional Council.

„Książe pomoże” pomaga również osobom szukającym pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla rodziców dzieci niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo.

Biuro ma już pierwsze zgłoszenia i pierwszych podopiecznych. O pomoc można poprosić wypełniając formularz na stronie internetowe www.ksiazepomoze.co.uk , wysyłając maila lub telefonicznie.

Pracownicy biura zapewniają, że ma ono być "bastionem polskości i polską komórką społeczno-obywatelską". Dzięki działalności biura zostaną wyłonieni liderzy, którzy wystartują w najbliższych wyborach do rad gminy w 2018 roku.

Komentarze