← Miasto

Leicester's Building w Kenilworth Castle
Leicester's Building to wspaniała wieża zamkowa zbudowana w XVI wieku by zdobyć względy królowej Elżbiety I.
⊕ • 163447
Prywatne komnaty zbudowane w Leicester's Building powstały specjalnie dla Elżbiety I, by królowa mogła z nich korzystać w trakcie wizyt w Kenilworth Castle w Warwickshire. Budynek powstał z inicjatywy hrabiego Leicester Roberta Dudley'a, który według historyków zabiegał o względy królowej i próbował zdobyć jej rękę.

English Heritage zainstalowało w budynku nową klatkę schodową po której zwiedzający wieżę mogą wspiąć się na wysokość 18 metrów do byłej sypialni królowej i podziwiać widoki na przylegające do zamku ziemie i otaczający go las. Na wieży powstała także nowa platforma widokowa.

Kurator Jeremy Ashbee podkreśla, że Leicester's Building był jednym z najbardziej spektakularnych przykładów architektury w czasach elżbietańskiej Anglii, który po brytyjskiej wojnie domowej zakończonej w 1651 roku zaczął popadać w ruinę.

Elżbieta I darowała Kenilworth Castle Robertowi Dudley'owi w 1563 roku, a rok później uzyskał on tytuł hrabiego Leicester. Dudley, który dzielił zamiłowanie królowej do jazdy i tańca, wydał fortunę na przekształcenie zamku i wybudowanie ogrodu dla królowej. Pomimo czterech wizyt jakie królowa złożyła hrabiemu - ostatnia odbyła się w 1575 roku i trwała dziewiętnaście dni - Dudley nie zdobył ręki królowej.

Photo credit: chinmay22 / Foter / Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-ND 2.0)