← Miasto

Coventry Transport Museum
Coventry było kiedyś głównym centrum przemysłu samochodowego Wielkiej Brytanii. Muzeum transportu to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia zarówno dla turystów jak i mieszkańców miasta.
⊕ • 175746
Coventry Transport Museum (wcześniej znane jako Museum of British Road Transport) to muzeum motoryzacji ulokowane w centrum Coventry. Znajduje się w nim kolekcja produkowanych w Wielkiej Brytanii pojazdów służących do transportu drogowego. Muzeum ulokowane zostało w Coventry, gdyż miasto to było niegdyś centrum brytyjskiego przemysłu samochodowego. W muzeum znajduje się ponad 240 samochodów i pojazdów komercyjnych, 100 motocykli i 200 rowerów.

Godnymi uwagi są wystawy Thrust2 i ThrustSSC, brytyjski samochód odrzutowy, który w latach 1983 i 1997 pobił rekordy szybkości uzyskane na lądzie oraz niektóre oryginalne samochody królewskie - limuzyny królowej Mary i króla Jerzego V.

W muzeum znajduje się także wiele "konwencjonalnych" samochodów w tym Austin Allegro, Austin Metro należący wcześniej do Lady Diany Spencer, Ford Escort MK2, Hillman Imp, Triumph Acclaim, Talbot Sunbeam, Talbot Horizon, Peugeot 206, Peugeot 405 oraz DeLorean DMC-12 samochód ze znanych filmów "Powrót do przyszłości". Na wystawie znajdziemy także samochód używany przez generała Montgomery'ego podczas II Wojny Światowej.

Muzeum dysponuje także dużą kolekcją samochodów produkowanych w mieście należących do takich marek jak Jaguar, Triumph, Humber i Standard. Znajdziemy tam także czołg Alvis, traktory Massey Ferguson i budowane w Coventry autobusy.

W muzeum znajduje się archiwum, które oferuje dostęp do historycznych danych i udziela informacji na wszelkie pytania dotyczące transportu.

W marcu 2014 roku ogłoszono warty 8,5 mln projekt renowacji muzeum, który rozpoczął się 31 marca i zakładał odrestaurowanie znajdującej się w pobliżu Old Grammar School i stworzenie ze szkoły miejsca wystawienniczego, w których także odbywać się mają wykłady i imprezy.


Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Godziny otwarcia:
Codziennie: 10:00 17:00 (ostatnie wejście o 16:30)
Otwarte przez cały rok z wyjątkiem 24-26 grudnia i 1 stycznia.

Adres:
Millennium Place,
Hales Street,
Coventry CV1 1JD

Strona internetowa muzeum

Photo credit: Draco2008 / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)