← Miasto

Zielono mi, czyli zielone okolice w regionie
Szukacie ciekawego miejsca w okolicy by wybrać się z rodziną na spacer? A może chcieli podziwiać dziką przyrodę, zagrać w bowls, pojeździć na rowerze lub odwiedzić tropikalny ogród? Zobaczcie jakie zielone atrakcje czekają na Was w regionie!
⊕ • 191537
Parki miejskie

Głównym parkiem miejskich w Coventry jest War Memorial Park stworzony w hołdzie żołnierzom z Coventry walczącym w I Wojnie Światowej. Rocznie odwiedza go ponad 400 tyś. osób. Zajdziecie tam aż 1,6 mili ścieżek, boiska do gry w piłkę nożną, murawy do gry w bowls, pole do pitch-and-putt (odmiana golfa rozgrywana na mniejszym polu golfowym), dwie kawiarnię i niedawno odnowiony plac zabaw dla dzieci.

Przy Leamington Parade znajduje się z kolei Victorian Jephson Gardens, a w tych wiktoriańskich ogrodach odnajdziemy szklarnię pełną tropikalnych roślin i staw ze złotymi rybkami, będziemy mogli się także popływać łodzią na rzece Leam.

W Kenilworth w Abbey Fields czekają na nas trawiaste zbocza, historyczne budynki oraz otwarty i kryty basen.

Z kolei w Bedworth warto zajrzeć do Miners Welfare Park, który otrzymał tytuł najlepszego publicznego parku w Anglii. Znajdziemy tam centrum rekreacyjne, basen i skate park a także rzeźbę "Miner in the Park" autorstwa Stelly Carr.

Caldecott Park w Rugby zachwyca natomiast zdobywającymi nagrody wystawami kwiatów, a po trwającej dziewięć miesięcy renowacji czekają tam na nas dwa nowe place zabaw dla dzieci, teren przeznaczony do uprawiania różnorakich sportów i kawiarnia.


Tereny rekreacyjne

Coombe Country Park z Coventry idealnie nadaje się na pikniki. Znajduje się tam 500 akrów ogrodów, tereny leśne i brzeg jeziora, a także piękna posiadłość Coombe Abbey - zabytek klasy I obecnie używany jako hotel.

Do Ryton Pools można wybrać się na łatwe spacery utwardzanymi ścieżkami po około 100 akrowym terenie, a także odwiedzić stary las - Ryton Wood.

Z kolei, Burton Dassett charakteryzuje się wyboistymi szczytami i falistymi zboczami na których idealnie puszcza się latawce. W okolicy znajduje się także mały las i XII-wieczny kościół.

W Hartshill Hayes znajdziemy lasy pełne dzwoneczków (roślin o niebieskich płatkach w charaktertystycznym kształcie dzwonka), a także miejsce zabaw dla dzieci i przepiękny widok na północną część Warwickshire.

W Kingsbury Water Park na 600 akrach znajduje się aż 15 jezior, można tam także wynająć rower. Teren jest ogólnie dobry dla rowerzystów i miłośników podglądania dzikiej natury.

Pooley Country Park znajduje się w Coventry Canal, na byłym terenie kopalnianym. Znajdziemy tam sadzawki i małe stawy pokopalniane, a także plac zabaw dla dzieci i i herbaciarnię.


Pasy zieleni

Pasy zieleni (ang. greenways) to wiejskie, biegnące w lini prostej parki, wolne od ruchu drogowego trasy i korytarze ekologiczne. Miejsca te szczególnie nadają się do wycieczek rowerowych.

Kenilworth’s Greenway łączy wzdłuż nieużywanej linii kolejowej Kenilworth z Berkswell oraz z Uniwersytetem Warwick.

Stratford’s Greenway to długa na pięć mil część National Cycle Network, która biegnie wzdłuż starych torów kolejowych od Long Marston do Stratford, w wagonie kolejowym przy Seven Meadows Road można wynająć rower.

Offchurch Greenway (dostępny poprzez ścieżkę flisacką na Coventry Canal przy Radford Semele) ciągnie się wzdłuż byłego połączenia kolejowego Leamington-Rugby. Pas zieleni ma około 1,5 mili długości z którego rozciąga się widok na południową część terenów wiejskich Warwickshire.


Drogi wodne

Grand Union Canal biegnie od Braunston (pomiędzy Rugby i Northamptonshire) do Birmingham. Braunston, gdzie Grand Union łączy się z Oxford Canal, jest jednym z ruchliwszych miejsc w sieci kanałów. Znajdziemy tam pub, kawiarnię i miejsca na urządzenie pikniku. Odwiedzający mogą podziwiać dziwaczne mosty w tym żelazny most obrotowy.

Śluzy Hatton znajdujące się w pobliżu Warwick, są znane jako "Stairway to Heaven" - 21 śluz podnosi, krok po kroku łodzie w górę Avon Valley. W okolicy, która idealnie nadaje się na wycieczki rowerowe znajduje się także szlak krajobrazowy.

Jeżeli macie natomiast ochotę na dzień spędzony na brzegu wody polecamy Draycote Water przy Dunchurch, gdzie znajduje się akwen i 20-akrowy park. Jest to bardzo popularne miejsce wśród rowerzystów, wioślarzy, windsurferów i rybaków łowiących na muchę.


Rezerwaty przyrody

Rezerwatami przyrody na terenie hrabstwa zarządza Warwickshire Wildlife Trust. Towarzystwo swoją główną siedzibę ma w Brandon Marsh, które otoczone jest 220 akrami. Na terenie tym znajdziemy duże sadzawki, obszerne zagony szuwarów, centrum turystyczne, herbaciarnię i sklepik z pamiątkami.

Na południe od Coventry znajdziemy z kolei Crackley Woods - starodawny teren leśny obfity w trawiaste polany i dzwonki.

W Rugby warto odwiedzić Newbold Quarry jest to duży staw powstały w miejscu byłego kamieniołomu, w którym żyje populacja brytyjskich raków o białych szczypcach. Miejsce to jest szczególnie odpowiednie dla miłośników dzikiej natury, znajdziemy tam wiele ptaków, motyli, żab i ropuch.
Photo credit: BigTallGuy / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)