← Miasto

Biblioteki
Informacje na temat bibliotek w Coventry.
⊕ • 200345
Korzystanie z bibliotek miejskich w Coventry jest bezpłatne.

Jak dołączyć do biblioteki?
Aby dołączyć do biblioteki wystarczy zadzwonić do którejkolwiek z bibliotek lub pobrać i wypełnić formularz biblioteczny. Zakładając konto w bibliotece trzeba okazać dokument potwierdzający nasz obecny adres, w tym celu można się posłużyć jednym z podanych dokumentów: prawem jazdy, rachunkiem za gaz, elektryczność, podatek lokalny, wodę lub innym rachunkiem, kartą medyczną lub jakimkolwiek innym dokumentem (przed udaniem się do biblioteki z innym dokumentem lepiej zadzwonić i potwierdzić, czy będzie on respektowany).

Każda osoba zapisana do biblioteki otrzymuje kartę biblioteczną. Jednorazowo można wypożyczyć 20 książek, 8 płyt CD z muzyką, mówiące książki i 4 DVD. Nie ma wieku minimalnego, od którego dziecko może się zapisać do biblioteki. Dla osób poniżej 16 wieku życia nie jest wymagany dokument z adresem, jednak rodzic lub opiekun musi podpisać oświadczenie zanim dziecko skorzysta z biblioteki.

Użytkowników bibliotek obowiązuje regulamin, który jest dostępny w każdej bibliotece.

Oferta dla opiekunek:
W bibliotekach na terenie miasta opiekunki do dzieci mogą urozmaicić korzystać ze specjalnej oferty, by zapewnić swoim podopiecznym dobrą zabawę i ciekawe zajęcia. Dzięki karcie bibliotecznej dla opiekunek osoba taka może wypożyczyć:
10 książek – za darmo,
8 mówiących książek – za darmo,
8 płyt CD – za opłatą,
4 DVD – za opłatą.

Aby zdobyć kartę biblioteczną opiekunki trzeba w lokalnej bibliotece okazać certyfikat lub jego kopię.