← Miasto

Miasto Coventry
Przeczytaj podstawowe informacje o mieście Coventry
⊕ 19:04 24/04/07 • 41610

Położone jest w środkowej Anglii, w hrabstwie West Midlands, 19mil(30km) na wschód od Birmingham i 95mil(153km) na północny-zachód od Londynu . Z ciekawostek można dodać ,że z wszystkich miast Anglii, Coventry położone jest najdalej od wybrzeża.

Liczba mieszkańców: 304,7 tys. (2002), co czyni Coventry dziewiątym miastem Anglii. Jest także drugim, po Birmingham, największym miastem w hrabstwie West Midlands.

Prawa miejskie miasto uzyskało w 1153 roku.

Coventry jest znane na świecie z przemysłu samochodowego. Swoje fabryki zbudowały tu takie marki jak Peugeot, Jaguar, Rover , oraz Black cabs, czyli najbardziej znane taksówki świata. Niestety obecnie motoryzacyjny charakter miasta zaczyna wymierać.

Następną światową atrakcją miasta, są katedry. Stara katedra zniszczona bombardowaniem ,podczas Drugiej Wojny Światowej, przez Luftwaffe. Szczątki katedry, zostały pozostawione jako pomnik upamiętniający bombardowania z 1940r.

 Obok została natomiast wybudowana nowa katedra, która jest wielką atrakcją turystyczną.

Naprzeciw tego układu budowli kulturalno-religijnych stoi jeden z filarów intelektualnych, a mianowicie Uniwersytet Coventry (Coventry University), na którym to studiują ludzie z całego świata także Polacy. Drugi filar podtrzymujący stabilnie intelektualny rozwój Coventry to Uniwersytet w Warwick (University of Warwick). Uniwersytet ten znajduje się 3 mile od centrum miasta i jest jednym z wysoko ocenianych uniwersytetów w Anglii.

Ciężko także nie wspomnieć o Muzeum transportu, w którym, można obejrzeć ciekawe eksponaty z historii motoryzacji oraz jej przyszłości .