Studia w UK - Pytania i Odpowiedzi
Czy warto iść na studia w Wielkiej Brytanii? Czy otrzymam pomoc finansową? Co jak zacznę studiować a Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.
11:06 20/06/17 • 3905
Jeśli masz skończoną szkołę średnią, dobry Angielski i chcesz się rozwijać…. może studia są właśnie dla Ciebie? Brytyjski rząd zapewnił, że każda osoba która zacznie studia przed wyjściem Wielkiej Brytanii z Uni Europejskiej, będzie mogła kontynuować studja po wyjściu z EEA i dostanie dofinansowanie. Czyli...jeżeli zaczniemy studia przed opuszczeniem Uni Europejskiej, bedziemy mogli je kontunuować po wyjściu i w dalszym ciągu będziemy upoważnieni do pobierania dofinansowania na studia. Wiecej informacji na https://www.ucas.com/advisers/guides-and-resources/adviser-news/news/advising-students-about-uk-study-after-brexit-vote
Jeżeli chcesz studiować w UK musisz spełnić pewne warunki. Postaramy się odpowiedzieć na niektóre pytania zadawane przez naszych klientów.

Czy moja znajomość języka angielskiego musi być perfekcyjna?
Musisz znać angielski na dobrym poziomie. Niektóre Uniwersytety będą wymagały zdania egzaminu IELTS, inne oferują swoje wewnętrzne egzaminy, a jeszcze inne akceptują kwalifikacje na poziome 2 z Matematyki i Angielskiego.

Czy dostanę dofinansowanie na studia?
Możesz dostać dofinansowanie (student loan) na czesne, jeżeli jesteś z Uni Europejskiej lub mieszkasz na teranie Wielkiej Brytanii. Student loan pokryje całe twoje czesne. Dodatkowo możesz dostać dofinansoanie na koszty utrzymania do £13500 rocznie (maintenance loan). Pożyczkę spłacamy z naszych podatków dopiero kiedy przekroczymy zarobki 21 tys. funtów rocznie….. wtedy bedziemy płacić wyższy podatek od wszystkiego co zarobimy powyżej 21 tys. Jeżeli z jakichkolwiek powodów stracimy pracę bądź nasze zarobki spadną – pożyczki nie musimy spłacać przez ten okres.

Nie zdałem matury… czy mam szanasę dostać się na studia?
Część kierunków oferuje rok wstępny dla tych, którym matura nie poszła zbyt dobrze, lub dla tych którzy nie zdali matury. Na rok wstępny (Fundation year/Access to Higher Education lub extended degree), również można aplikować o dofinansowanie.

Co jeśli zacząłem studia w Polsce i tutaj chciałbym kontunuować?
Niektóre uniwersytety oferują tzw: top up degree, które umożliwiają kontynuacje studiów zaczętych na innej uczelni.

Mam rodzinę, czy otrzymam jakąś dodatkową pomoc?
Osoby które mają rodzinę i dzieci mogą dostać dodatkowe dofinansowanie na opiekę nad dziećmi, lub dodatkowe dofinansowanie, jednakże wszystko jest uzależnione od dochodu rodziny np: Parents learning allowance i Childcare Grant

Jeżeli chcesz dowiedzieć się wiecej New Start 4 U Community Interest Company może ci pomóc w aplikacji na niektóre kierunki studiów. Oferujemy:
Darmowe konsultacje,
Pomoc w załatwieniu wszelkich formalności,
Pomoc w przygotowaniu do rozmowy,
Pomoc w załatwieniu pożyczki studenckiej (student loan) oraz dofinansowania do kosztów utrzymania (do £13000 – maintenance loan).
Co najważniejsze: Nic cię to nie będzie kosztowało!!! Oferujemy darmową pomoc i doradztwo. Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj sie z nami już dziś www.new-start4u.co.uk

Komentarze