Trading Standards radzi uważać na kostiumy halloweenowe
Miasto przypomina rodzicom, by zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci podczas Halloween.
08:10 28/10/15 • 10474
Coventry Trading Standards radzi rodzicom by upewnili się, że halloweenowe przebrania nie będą miały kontaktu z otwartym ogniem i innymi źródłami zapalenia. Wiele kostiumów klasyfikowanych jest jako zabawki, dzięki temu współczynnik zapłonu materiału jest kontrolowany, jednak należy pamiętać, że materiały te w dalszym ciągu są łatwopalne i powinny być trzymane z dala od otwartego ognia i innych źródeł podpalenia.

Chociaż obecnie nie ma takich prawnych wytycznych to niektórzy producenci przebrań stosują się do bardziej restrykcyjnych norm dotyczących łatwopalności opracowanych przez Nightwear Safety Regulations. Dzięki temu zapewniają one większą ochornę przed zapaleniem.

Rok temu podczas świętowania Halloween córka jednej z telewizyjnych gwiazd Claudii Winkleman została poważnie ranna na skutek zapalenia swojego kostiumu. W konsekwencji tych wydażeń przykładana jest obecnie szczególna uwaga do bezpieczeństwa tych artykułów, by upewnić się, że produkty znajdujące się na rynku spełniają normy bezpieczeństwa oraz, że standardy bezepieczeństwa są ustawione na odpowiednim poziomie. Rząd brytyjski zlecił niedawno wyrywkowe kontrole łatwopalności kostiumów dla dzieci. Również działająca przy Coventry City Council sekcja Trading Standards wzięła udział w wyrywkowym badaniu znajdujących się na lokalnym rynku kostiumów.

Źródło: Coventry City Council

Komentarze