Chcesz głosować? Upewnij się, czy jesteś zarejestrowany.
Listy potwierdzające rejestrację w wyborach zostaną niedługo rozesłane wśród mieszkańców Coventry.
10:02 04/02/15 • 7368
Wybory parlamentarne i lokalne w Wielkiej Brytanii już 7 maja. Polacy mieszkający a wyspach mają prawo głosować w wyborach do władz lokalnych – po uprzednim zarejestrowaniu się w odpowiednim lokalu.

Według nowego prawa rejestracji wyborczej (Individual Electoral Registration) każdy odpowiedzialny jest osobiście za własną rejestrację. Uprawnieni do głosowania w wyborach lokalnych są wszyscy mieszkańcy powyżej 18 roku życia.

Co ważne – nawet jeśli rejestrowałeś się już w przeszłości, może być wymagana od Ciebie ponowna rejestracja. W takim wypadku otrzymasz informację o wymaganej rejestracji w nadesłanym przez Coventry City Council liście.
Nowe prawo wymaga do rejestracji następujących danych: imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, NIN oraz daty urodzenia. Zarejestrować można się internetowo, na stronie www.gov.uk/register-to-vote, lub osobiście w odpowiednim biurze wyborczym.

Wszelkie dodatkowe informacje, formularze rejestracyjne oraz adresy najbliższych biur wyborczych można znaleźć na stronie www.aboutmyvote.co.uk bądź uzyskać telefonicznie pod numerem 024 7683 3034.

Źródło: Coventry City Council
Photo credit: KCIvey / Foter / CC BY-NC

Komentarze