Coventry wśród najlepszych miast świata dla studentów
Według badań Coventry jest lepsze jeżeli chodzi o doświadczenia związane ze studiowaniem niż Bruksela, Pittsburgh czy Praga.
14:11 26/11/14 • 8189
Coventry znalazło się w gronie najlepszych światowych miast uniwersyteckich według rankingu stworzonego przez stronę Top Universities. Nasze miasto zajęło 45 miejsce na liście 50 QS Best Student Cities Guide. Coventry znalazło się jedynie trzy miejsca poniżej Waszyngtonu i cztery poniżej Filadelfii. Miejsce pierwsze zajął Paryż.

Ranking obejmował takie kategorie jak atrakcyjność, przystępność cenowa, różnorodność studentów i możliwość podjęcia pracy. Coventry zajęło trzecie miejsce w kategorii różnorodności, ze względu na dużą liczbę studentów z zagranicy.

Coventry zyskało także sporo punktów za możliwości związane z zatrudnieniem. Od lat miasto ma dobrą reputację w sektorach produkcyjnym i projektowym, a zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym. Coventry University jest jedynym uniwersytetem na świecie, który oferuje kursy związane z projektowaniem motoryzacyjnym, a przy Warwick University powstała grupa produkcyjna wspierająca współpracę pomiędzy środowiskiem akademickim i produkcyjnym.

W ostatnim czasie Warwick University został nazwany Uniwersytetem Roku 2015, a Coventry University uzyskał tytuł Modern University of the Year.


Źródło: Coventry Telegraph
Photo credit: West Midlands Police / Foter / CC BY-SA

Komentarze