Coventry City Council walczy z dorosłymi, którzy kupują alkohol dzieciom
Nowa kampania kierowana jest do dorosłych, którzy kupują alkohol osobom poniżej 18 roku życia. Najnowsze dane wskazują, że ponad 100 dzieci z miasta zostało przyjętych do szpitala w związku z problemami związanymi ze spożyciem alkoholu.
19:08 11/08/14 • 6416
Według danych opublikowanych przez Public Health England w ostatnich dwóch latach około 242 nieletnich osób z Coventry i Warwickshire zostało przyjętych do szpitala w związku z problemami związanymi ze spożyciem alkoholu. Z tego 102 osoby były z Coventry.

Przez następnych kilka tygodni, miejski zespół ds. bezpieczeństwa dzieci będzie wysyłał do sklepów, w tym sklepów monopolowych, znajdujących się w mieście plakaty informujące o tym, że kupowanie alkoholu dla osób poniżej 18 roku życia jest poważnym przestępstwem karnym.

Kampania ma na celu podniesienie społecznej świadomości problemu picia osób nieletnich. Będzie ona w szczególności informować o tym, że nie jest to jedynie kwestia spożycia alkoholu, ale także zdrowia, przemocy i wykorzystywania nieletnich.

Każda osoba, która kupuje nieletnim alkohol może zostać ukarana maksymalną grzywną 5 tyś. funtów.

Osoby, które wiedzą o sklepach w którym sprzedawany jest alkohol nieletnim powinny skontaktować się z Rebekah Eaves z Safeguarding Children pod nr tel.: 024 7683 3443.


Źródło: Coventry Telegraph

Komentarze