Poproś o pomoc w sprawie długów nim będzie za późno!
Jedna na siedem osób w Midlands obawia się, że nie będzie w stanie spłacić zapłacić za czynsz lub raty kredytu hipotecznego w tym miesiącu.
14:01 04/01/14 • 10689
Doradcy ds długów ponaglają osobą zaczynające nowy rok od zmagań z płatnościami by jak najwcześniej zaczęły szukać pomocy.

Badania przeprowadzone przez YouGov na grupie ponad 4 tyś. dorosłych Brytyjczyków sugerują, że miliony osób na terenie UK zaczyna nowy rok ze zmartwieniem, czy będą w stanie zatrzymać swój dom - w West Midlands jest to jedna na siedem osób.

Pracownicy Coventry Citizen Advice Bureau potwierdzili, że nowy rok często przynosi wzrost liczby osób zmagających się ze swoimi długami. Daksha Piparia, z Coventry CAB, potwierdza, że styczeń i początek lutego są okresem w którym najwięcej osób zwraca się z prośbą o pomoc w spłacie kredytu hipotecznego i innych długów. Przypomina ona, że zawsze najważniejszy priorytet mają raty hipoteki, czynsz, rachunki za gaz i elektryczność oraz council tax. Z innymi długami można sobie relatywnie łatwo poradzić, jednak brak wpłaty raty hipoteki może oznaczać utratę dachu nad głową. Daksha dodaje także, że każdy zmagający się z długami powinien poszukać porady u jednej z wielu darmowych instytucji w mieście.

Organizacja Shelter wspomagająca bezdomnych zwraca uwagę, że najczęściej ludzie zwracają się do doradców o pomoc w ostatnim momencie, kiedy znajdują się już w bardzo krytycznej sytuacji. Niestety odkładanie takich spraw na później najczęściej prowadzi do nawarstwiania się problemu, który z czasem wymyka się spod kontroli i jest bardzo trudny do rozwiązania.

Pracownicy biur pomocy zgodnie zapewniają, że w trudnej sytuacji znajduje się bardzo wiele osób, i zachęcają każdego, kto ma kłopoty ze spłatą czynszu czy hipoteki do kontaktu.

Podajemy linki do stron Advice Services Coventry oraz Shelter.


Źródło: Coventry Telegraph
Photo credit: Leo Reynolds / CC BY-NC-SA 2.0

Komentarze