Senza Nome – polski chór
Niektórzy z Was pewnie już znają i mieli okazję posłuchać wspaniałego polskiego chóru, który często występuje w Coventry. Jest to wspaniała inicjatywa grupy uzdolnionych osób, które z pasją podchodzą do wszystkiego co robią. Poznajcie historię i plany na najbliższą przyszłość zespołu Senza Nome.
14:11 21/11/13 • 10135
Zespół Senza Nome zaczynał w 2008 roku jako kwartet, ale szybko rozrósł się do małego chóru. Obecnie w zespole śpiewa około 20 osób z Birmingham, Coventry, Leamington i Rugby. Dyrygentką zespołu jest Joanna Kunda znana polska sopranistka koncertująca w Polsce i Anglii oraz prowadząca chóry i udzielająca indywidualnych lekcji śpiewu w szkołach średnich w Birmingham.

Od niedawna zespół Senza Nome jest członkiem organizacji Coventry Association For International Friendship. Dyrygentka chóru jest honorowym członkiem zarządu tej organizacji. Zespół ma nadzieję że ta współpraca pomoże w realizacji ich planów i otworzy przed nimi nowe perspektywy.

W lipcu podczas „Koncertu letniego” organizowanego co roku przez Senza Nome, na którym odnieśli niekwestionowany sukces organizatorski, zespół wpadł na pomysł podniesienia rangi zbliżającego się Koncertu Kolęd. Do udziału w koncercie zaplanowanym na 5 stycznia 2014 r. zaprosili 2 inne chóry: chór z Polski - Concerto Glacensis z Kłodzka oraz angielski chór żeński The Nightingales. Ponadto dyrygentka The Nightingales - Pat Trickett zaproponowała, aby Senza Nome wystąpił wspólnie w koncercie Bożonarodzeniowym w kościele St Andrew's w Coventry 7 grudnia.


Po aktualne informacje dotyczące najbliższych koncertów zapraszamy na profil Senza Nome na Facebooku oraz na stronę internetową Senza Nome.

Komentarze