Nowa strona pomagająca oszczędzać energię w domu
Mieszkańcy Coventry i Warwickshire mogą korzystać z nowej strony internetowej, która pomaga zmniejszyć rachunki za energię.
12:11 07/11/13 • 9899
Nowa, interaktywna strona stworzona przez Warwickshire County Council i Coventry City Council jest częścią kampanii mającej na celu pomóc zaoszczędzić ludziom pieniądze i zmniejszyć „fuel poverty” - czyli ubóstwo spowodowane zbyt wysokimi wydatkami na energię (według definicji stosowanej przez rząd brytyjski, gospodarstwo domowe dotknięte ubóstwem energetycznym to takie, które przeznacza więcej niż 10 proc. swoich dochodów na koszty zużycia energii).

Energy Saving Homes

Na stronie tej znajduje się kalkulator, który wylicza energooszczędność danej posiadłości na podstawie jej wieku, typu, rozmiaru oraz wydatków ponoszonych przez jej właściciela.

Na stronie można się zarejestrować, dzięki temu przy kolejnych wizytach nie będziemy musieli podawać od nowa danych naszej posiadłości, a także będziemy otrzymywać dedykowane dla nas porady. Sugestie te są różnego typu, od drobnych porad do długoterminowych inwestycji takich jak instalacja paneli solarnych.

Dodatkowo, dzięki stronie możemy dowiedzieć się o różnych funduszach i dotacjach z których możemy skorzystać jak np. rządowy projekt Green Deal.

Na stronie zapoznać się można także z dużą liczbą studiów przypadków dzięki którym będziemy mogli zobaczyć jakie oszczędności poczyniły inne osoby w konkretnych lokalach podejmując dane kroki.

Strona zawiera także informacje o grupach społecznościowych zainteresowanych oszczędzaniem energii, a także wykonawcach z okolicy z którymi możemy się skontaktować i których konsumenci mogą oceniać.

Osoby nie posiadające dostępu do internetu mogą skontaktować się telefonicznie z organizacją Act on Energy - 01789 842898 - i tą drogą uzyskać informacje o oszczędzaniu energii.Źródło: Coventry City Council
Photo credit: bitzcelt / Foter.com / CC BY-NC-ND

Komentarze