Rzucamy palenie z kampanią "Stoptober"
Podejmij wyzwanie i razem z innymi osobami w Coventry w 28 dni rzuć palenie.
17:09 26/09/13 • 8738
Najnowsze badania dowodzą, że jeżeli ktoś powstrzyma się od palenia przez 28 dni jego szanse na całkowite rzucenie nałogu zwiększają się pięciokrotnie. Co więcej, większość palaczy chce skończyć z nałogiem, jednak wielu z nich czuje, że nigdy im się to nie uda, lub wcześniejsze próby zakończyły się porażką.

Ruszająca w październiku w Coventry kampania "Stoptober" ma na celu zachęcenie palaczy do walki z nałogiem, nieważne czy jest to ich pierwsza, czy pięćdziesiąta próba. W trakcie następnych tygodni na ulicach Coventry pracownicy Public Health będą promować kampanię i zachęcać ludzi do skorzystania z dodatkowej pomocy oferowanej przez specjalistów.

Korzystanie z tych usług jest darmowe i dostępne na terenie całego miasta. W trakcie kampanii profesjonalni doradcy będą udzielać wsparcia i pomogą wybrać najodpowiedniejszą terapię zastępczą dla nikotyny (nicotine replacement therapy - NRT), która może sprawić, że rzucanie palenia stanie się łatwiejsze.

Poza oczywistymi zdrowotnymi korzyściami jakie niesie rzucenie palenia, przeciętny palacz może tylko w październiku zaoszczędzić ponad 150 funtów powstrzymując się od sięgnięcia po papierosa. Dodatkowymi korzyściami jest ułatwione oddychanie, wyostrzenie zmysłów smaku i zapachu oraz dodatkowa motywacja i pewność siebie pomocna do całkowitego rzucenia nałogu.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć w internecie pod hasłem "stoptober".

Dzwoniąc pod nr tel.: 0500 834 333 lub na stronie Stop smoking można dowiedzieć się więcej o tym gdzie można w Coventry skorzystać z usług pomagających rzucić palenie.


Dodatkowo zamieszczamy dla Was strony, które również mogą być pomocne w walce z nałogiem:

SmokeFree:
Chyba najpopularniejsza i największa organizacja na terenie Wielkiej Brytanii pomagająca palaczom pozbyć się nałogu. Możliwość rozmowy telefonicznej, czatu na stronie internetowej, oraz powiadomienia SMS o najbliższej poradni. Na stronie można pobrać obszerną broszurę w języku polskim.
tel.: 0800 022 4 332
pon - pt: 9 - 20
sob - nd: 11 - 17
www.smokefree.nhs.uk

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym:
Polskojęzyczna strona bogata w źródła i metody motywujące. Ciekawą opcją jest możliwość skorzystania z telefonicznej konsultacji.
tel.: 0801 108 108
Pn-Pt. 11-19
skype: jakrzucicpalenie
www.jakrzucicpalenie.pl

Jabłuszkowo:
Polski serwis skupiający i motywujący osoby chcące rzucić palenie. Portal, który w ciekawy sposób motywuje - po dokonaniu bezpłatnej rejestracji możemy wprowadzić własne ustawienia do profilu. Dzięki temu serwis zlicza jak długo nie palimy i ile do tej pory zaoszczędziliśmy pieniędzy.
www.jabluszkowo.plPhoto credit: hegarty_david / Foter / CC BY-NC

Komentarze