Zamek Warwick zaprasza do zwiedzania
Choć zimne klimaty nadal goszczą na terenie Wielkiej Brytanii pamiętajmy, że już niedługo przyjdą te cieplejsze dni i warto wyjść z domu. Podpowiemy wam gdzie najlepiej spędzić przyjemnie czas… jednym z piękniejszych miejsc w regionie jest Warwick Castle.
21:04 02/04/13 • 14478
Zamek znajduje się w środkowej Anglii w hrabstwie Warwick, a u jego podnóża przepływa rzeka Avon. Historia średniowiecznej budowli sięga roku 1068. W tym okresie niejaki Wilhelm Zdobywca na terenie jednej z anglosaskich wiosek postanowił postawić potężny zamek. Choć minęło już prawie tysiąc lat, architektoniczny moloch nadal tętni życiem. W ciągu tego czasu budowla przeszła liczne przebudowy, a w pewnym momencie służyła nawet, jako więzienie. Odwiedzając to miejsce możecie być pewni, że nie zabraknie atrakcji na cały dzień zwiedzania. Przede wszystkim możemy tam znaleźć wiele rzeczy typowych dla średniowiecznej zabudowy – mury warowne, wieże, piękne podzamcze, którego tereny zdobi ogród. Komnaty urządzone w iście królewskim stylu nadal goszczą mieszkańców dawnej epoki, ale w formie figur woskowych dostarczonych przez Gabinet Figur Woskowych Madame Tussaud. Można powiedzieć, że zamek nie tylko cieszy oko, ale zaspokaja inne zmysły. W trakcie zwiedzania usłyszymy muzykę, dźwięk oręża oraz rozmowy mieszkańców. Nie zabrakło również obsługi, która przyjmuje gości w tradycyjnych średniowiecznych strojach.

Dodatkową atrakcją jest wspinaczka na mury i wieże zamkowe, z których rozciąga się niesamowity widok. Na terenie budowli możemy odwiedzić dwa ogrody – różany, który osobiście otwierała w 1986r. Lady Diana i pawi, w którym dostojnym krokiem spacerują królewskie ptaki. Zamek pierwotnie stanowił własność hrabiów Warwick, jednak na początku XX wieku przez zamiłowanie do bali i szaleństw, mieli oni kłopoty finansowe. Siódmy książę Greville, Karol starał się robić karierę w Hollywood i zagrał nawet w kilku filmach, a w Warwick gościły takie sławy jak Clark Gable czy Vivienne Leight. W 1978 roku zamek odkupiła The Tussauds Group, otwierając jego bramy dla turystów. Kilka lat temu miejsce to zwiedzała królowa Anglii wraz z księciem Edynburga. Natomiast organizowane tu imprezy tematyczne przyciągają tłumy ludzi.

Zamek jest otwarty dla turystów prawie zawsze, prócz kilku dni w roku tj. Święta Bożego Narodzenia:

1 Stycznia – 22 Marca 10am – 5pm
23 Marca – 2 Czerwca 10am – 6pm
3 Czerwca – 19 Lipca 10am – 5pm
20 Lipca – 1 Września 10am – 6pm
2 Września – 25 Października 10am - 5pm
26 Października – 3 Listopada 10am - 9pm
4 Listopada – 31 Grudnia 10am – 5pm

Jeśli chodzi o ceny wejścia na teren zamku, istnieje możliwość bukowania biletów na stronie - http://www.warwick-castle.com/tickets-and-gifts/one-day-ticket-prices.aspx. Ceny biletów w momencie kupna przed bramą są nieco wyższe niż te, które możesz zamówić przez internet i odebrać w momencie przyjazdu do Warwick Castle. Poniżej przedstawiamy tabelę z cennikiem:
Dorosły – £30.60
Dziecko - £25.80
Senior - £27.00
Rodzina 4 (2 dorosłych + 2 dzieci w wieku od 4-11 lat) - £107.40
Rodzina 5 (2 dorosłych + 3 dzieci w wieku od 4-11 lat) - £132.00
Dzieci poniżej 4 roku życia wchodzą za darmo.

Jeśli uda Ci się zabukować bilet na stronie internetowej 7 dni przed planowaną wizytą, otrzymasz 25% zniżki, jeśli nie zdążysz, masz jeszcze szansę na 10% zniżkę przy zakupie od 2 do 6 dni przed przyjazdem. Więcej informacji dotyczących atrakcji i organizowanych imprez znajdziecie na oficjalnej stronie Warwick Castle - http://www.warwick-castle.com/

Dagmara Kokocińska

Źródło: www.warwick-castle.com

Komentarze

  • Dwa miesiące temu (na stronie SEALIFE) bilet combo na dwie atrakcje: zamek Warwick plus Sealife kosztował (za 2 dorosłych plus 2 dzieci) 80 funtów, czyli po 10f za każdy bilet. Warto poszukać takich ofert lub też voucherów 2for1 lub "kids go free". Z pewnością można wejść duuużo taniej, niż 107 funtów za rodzinę!
  • Jeśli znajdę jakieś vouchery lub inne tańsze rozwiązania wejścia na zamek dodam do artykułu lub na forum :) Niby na stronie zamku są nowe oferty tańszych biletów (tam co chwilę coś się zmienia), ale z tego co widziałam to chodzi tutaj o bukowanie wizyty i zamawianie biletów przez internet (tak jak w artykule).
  • Vouchery 2for1 co roku drukowane są od czasu do czasu w 'The Sun', do tego często pojawiają sie na opakowaniach produktów - jakiejś Coca-Coli czy herbatek Tetley. W zeszłym roku miałem tego tego pół szuflady i rozdawałem na forum :)

    Oprócz tego, dla zbierających punkty Tesco, bilety do zamku można dostać korzystnie wymieniając punkty. Sprawdźcie sobie, ale zwykle jest to w stosunku 1 do 4, czyli spodziewałbym się że można złapać bilet do zamku za vouchery o wartości 7 funtów.    Edytowany przez dux o 05-04-2013 - 13:26.