Nowy Rok, nowa praca: najlepsze wskazówki na to jak rozpocząć szukanie pracy
Jeśli planujesz powrót do pracy lub też znalezienie nowej pracy, nasze porady mogą pomóc Ci w przygotowaniu właściwej strategii działania. Potrzebujesz inspiracji do tego jak zabrać sić do poszukiwania pracy? Dzięki wspćłpracy z National Careers Service, przygotowalismy 8 najlepszych wskazówek na temat tego co zrobić, aby otrzymać upragnioną posadę.
11:01 30/01/13 • 11815
1 Zrób podsumowanie: przegląd swoich umiejętności i doświadczenia pozwoli Ci uświadomić sobie co masz do zaoferowania, jak również wypełnić istniejące luki zawodowe poprzez wolontariat lub dodatkowe szkolenia.
2 Nabierz zdyscyplinowania: strach przed porażką może pokrzyżować Twoje plany, natomiast odkładanie spraw “na później” może spotęgowac strach. Poświęć 10min robiąc coś związanego z szukaniem pracy i sukcesywnie poświęcaj na to więcej czasu każdego dnia.
3 Nabierz konsekwencji i zdecydowania: zastanów sie nad tym jaką prace chcesz wykonywać i wysyłaj te aplikacje, które zostały dobrze przemyślane i opracowane. Pomoże ci to zdobyć wiedzę na teamt tego co jest wymagane przez pracodawców.
4 Szukaj ukrytych ofert pracy: duża liczba ofert pracy nie jest formalnie ogłaszana. Niektórzy pracodawcy zatrudniaja tylko przez swoje strony internetowe. Nawet jeżeli nie posiadają działu “kariera”, znajdź kontakt i dowiedz się w jaki sposób rekrutują. Mali przedsiębiorcy zazwyczaj zatrudniają poprzez “polecanie pracowników”, więc dobrze jest stworzyć sieć kontaktów wśród znajomych.
5 Pomyśl o swoim CV z perspektywy potencjalnego pracodawcy: dostosowanie swojego CV do konkretnego zawodu pomoże przekonać pracodawcę o tym, ze posiadasz wymagane umiejęstności i pasję do pracy.
6 Powołuj się na dowody: zamiast pisać o tym, że posiadasz wspaniałe umiejętności komunikacyjne, podkreśl te z których jesteś dumny, np. umiejętność słuchania i negocjacji.
7 Korzystaj z doświadczenia: zapytaj o opinię po rozmowie kwalifikacyjnej. Sprawdź czy możesz się odezwać za jakis czas i poprosic o opinie. Staraj się nie pytać dlaczego nie dostałeś tej pracy, ale skoncentruj się na tym co poszło dobrze. Nie zapomnij zapytać o to, co mogłeś zrobić lepiej.
8 Pozostań zmotywowany: mniej ofert pracy i duża liczba chętnych czasami oznacza, że szukanie pracy będzie wymagało czasu i cierpliwości. Ale bycie aktywnym w poszukiwaniu pracy zdecydowanie pomoże osiągnąć cel.
Zapraszamy do kontaktu z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi w National Careers Service. Wybierając numer 0800 093 1114 w godzinach od 9:00 do 17:00 w dniach od poniedziałku do piątku, istnieje możliwość porozmawiania z doradcą w języku polskim.

Komentarze