Wypadek w Pracy a Twoje Prawa
Czy cierpiałeś /cierpiałaś z powodu wypadku w pracy ? To pytanie może wydawać się zbyt absurdalne , ale czy tak do końca wiemy co robić w takiej sytuacji? Podejrzewam że wielu czytelników miało podobne sytuacje w pracy i że świetnie sobie z tym poradziło lub skorzystało z porad doświadczonych instytucji ale nie zapominajmy o tych którzy tego doświadczyli i nie wiedzieli lub nie wiedzą co należy zrobić :)
19:05 04/05/11 • 12311

Wypadki w pracy zdarzają się bardzo często . Miejsce pracy może być sceną wielu wydarzeń, wliczając w to wypadki przy maszynach ,poważne  upadki czy wypadki podczas transportu.

Pracodawca jest odpowiedzialny za ochronę swoich pracowników, kontrahentów jak również gości przed wypadkami czy urazami w pracy.

Pracodawcy muszą ci dostarczyć niezbędnych narzędzi , urządzeń i odzieży ochronnej, abyś mógł wykonać swoją pracę w bezpieczny sposób . Pracodawca odpowiedzialny jest również za zapewnić bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Jeśli twój pracodawca zawiódł cię, a ty ucierpiałeś w wypadku w pracy, twoje życie może się zmienić.  Dyskomfort ,ból,stres,problemy finansowe, mogą wpłynąć na twoje życie zawodowe jak i prywatne.

Nie zapominajmy myśleć długofalowo, doznane urazy mogą powrócić za kilka miesięcy lub lat, ograniczając naszą swobodę ruchu.


Pierwszą i zarazem najważniejszą rzeczą jest zgłoszenie wypadku do przełożonego z żądaniem pomocy medycznej zależnej od powagi doznanych obrażeń,dobrze jest również  poprosić o pomoc osobę przeszkoloną w zakresie udzielania pomocy.
Pracodawca powinien sporządzić raport z wypadku wraz z zeznaniami świadków zdarzenia jeśli tacy są.


Bądźmy mądrzy nie dajmy się namówić na obietnice rodzaju "jeśli tego nie zgłosisz to ci to wynagrodzę", przeważnie takie obietnice nie są dotrzymywane a jeśli zgodzimy
się na układy to jasno dajemy do zrozumienia o naszej słabości.

  Obowiązkiem pracodawcy jest odnotowanie zdarzenia w  książce wypadków (accident record) , i udzielenie nam pomocy .
Drugą z kolei rzeczą którą powinniśmy uczynić to udać się do lekarza w celu stworzenia historii tego zdarzenia , może to mieć duży wpływ na nieobecność w pracy i związanego z tym odszkodowania.

Starając się o odszkodowanie nie zapominajmy o tym że to pieniądze , które się prawnie należą.Artykuł został napisany na podstawie materiałów dostarczonych przez kancelarię Michael Jefferies-First Personal Injury.
First Personal Injury specjalizuje się w sprawach odszkodowań z powodu urazów cielesnych dla Polaków w Wielkiej Brytanii.
Umów się na darmową konsultację u ciebie w domu lub pracy.

First Personal Injury
Ashley House
Ashley Road
Altrincham
Cheshire WA15 8EW
tel: 0783 80 16 779
http://wypadekuk.com


email: kontakt@wypadekuk.com 

Komentarze