Interes z żywnością w UK - zasady, pozwolenia itp.

Witam.
Chce otworzyc swoje male stoisko z cieplym jedzeniem.Maja to byc miedzy innymi kurczaki i frytki.
Nie mam zielonego pojecia czy musze miec jakies pozwolenia na prace przy zywnosci i czy wogole cos potrzebuje.Samo stoisko tez bede budowal sam i nie wiem czy musza byc spelnione jakies wymagania typu-zbiornik z goracym olejem w danej odleglosci od klijeta itp.Prosze o jakakolwiek pomoc.Z gory dziekuje
kaik Witam,
Wiesz co ogólnie wydaje mi się, że to zależy od wielu czynników jakie "papiery potrzebujesz" jeśli chodzi o odległość zbiornika z olejem od klienta to chyba nie ma jakichś większych wymagań jak te zdroworozsądkowe natomiast co do miejsca oraz czasu są jeśli chodzi o miejsce to chyba trzeba mieć pozwolenie jeśli chce się to robić w centrum itp oraz na pewno trzeba mieć licencje do sprzedaży "late night refreshments" , czyli w nocy od 11 do 5.
Z tego co wiem nie podlega licencjom sprzedaż jedzenia z samochodów itp... oczywiście oprócz "late night refreshments" inna sprawa to też miejsce z którego będziesz "handlował" wydaje mi się, albo nawet jestem pewny, że nie możesz stanąć z budką "byle gdzie" np w centrum bo skoro "grajkowie uliczni" muszą mieć na granie w centrum pozwolenie !!!
Więcej informacji znajdziesz tutaj
http://www.coventry.gov.uk/ccm/navigation/business/licensing-and-registration/licensing-act-2003/

Swoją drogą brakuje mi tu takich fast foodów robionych "po polsku" czyli hamburgera wieprzowego z mikrofalowki z sałatkami(takie ze słoika grecka etc) i sosikami(taki żółty hamburgerowy) w miękkiej sezamowej bułeczce... :top:
albo taka zapiekaneczka albo hod dog wypasiony z cebulką ehhh jestem pewien, że to byłby dobry biznes i niezła konkurencja dla tego ordynarnego angielskiego stylu w robieniu fast foodow...
Coś co bardzo mi przypomina ten smak to Shesh kebab roll w takiej knajpie na Foleshill Mazys, czy Nazis ona sie nazwa wypasik :-P

Pozdrawiam
Ps. Admin poszedł upolować coś w kuchni
2009-10-20 21:35:00
Pres Enter to save or Esc to cancel