cerkulatka posted 14/03/2020 17:32
Witam wszystkich posiadam większą ilość funtów brytyjskich ale w ostatnim czasie stracił ponad 30 groszy wartości co będzie dalej radzicie mi teraz zamienić na złotówki gdyż niedługo będę potrzebował czy jednak poczekać jaki to ma związek z tym wirusem euro dla odmiany w górę według mnie Powinno być odwrotnie pozdrawiam wszystkich
kaik Bardzo ciężko powiedzieć, wydaje się, że to jest nałożenie się obaw jeśli chodzi o UK z brexitem oraz pandemii... albo przewaga obaw nad "brexitową nadzieją"
Co do przesyłania kasy hmm... ja pewnie na obecny kurs przesłał bym sobie tylko tyle ile potrzebuję... w zasadzie to wydaje mi się, że jeszcze on wyskoczy powyżej 5, ale to jest moje widzimisię i wiesz jak może także spaść na 4...
Ogólnie trzymam się, idei, że obecnie rządzący tak naprawdę grają na funcie i raz obniżają jego kurs, a raz pozwalają mu się wybić i grają na różnicy. Wirus miesza w systemie, ale czy tak naprawdę?
Btw Zdefiniuj dużo, jeśli musisz przesłać wszystko to nie masz dużo ;) jeśli masz dużo to prześlij tylko tyle ile potrzebujesz:)
Pres Enter to save or Esc to cancel
zwierzak Wszystko leci na łeb. Ropa, złoto, krypto, akcje. Wszyscy pozbywają się wszystkiego żeby mieć dolara w ręku. Podejrzewam, że wielcy gracze szykują się na zakupy i sprzedają wszystko co mają póki to co mają ma jakąkolwiek wartość...

Funt sam w sobie też traci (głównie do USD i EUR), ale nie wydaje mi się żeby tracił do złotówki. Sprawdziłem wykres i chyba mam rację:
https://www.xe.com/currencycharts/?from=GBP&to=PLN&view=1Y

Kurs niemalże taki sam jak rok temu. Duże zmiany, ale to przez Brexit. Z kolei PLN zaczyna tracić na wartości, inflacja rośnie (druga najwyższa w EU). Kilka dni temu bankier.pl raportował o załamaniu kursu PLNa:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zloty-sie-zalamal-Dolar-frank-i-euro-drozeja-w-oczach-7843318.html

Kryzys tak naprawdę jeszcze się nie zaczął. Dopiero zaczynają spływać dane makroekonomiczne z Chin, które obejmują okres epidemii i nie wygląda to dobrze (Chinole zawsze kłamią więc jak przyznają, że 5 milionów ludzi wylądowało na bezrobociu a 30% małych i średnich firm utraciło lub jest na skaju utraty płynności finansowej to znaczy, że jest źle. Bardzo źle.). Jak schemat powtórzy się w USA i Europie to będzie krach większy niż w 1930. Osobiście przygotowywałem się na kryzys już od jakiegoś czasu, ale chyba nie jestem gotowy na kryzys tej skali... Mam wielką nadzieję, że się mylę.

Jednak jak miałbym wybór- trzymać kapitał w GBP czy trzymać kapitał w PLN- sto na sto razy wybrałbym GBP.
Pres Enter to save or Esc to cancel