logit posted 23/10/2017 20:19
Jakie znacie tanie sposobu na przelewanie pieniedzy z UK na polski rachunek bankowy?
zybstar nie chciałbym tu reklamować żadnej firmy, ale faktem jest że england.pl wychodziło mi najtaniej
Pres Enter to save or Esc to cancel
pablo1984 Najlepszy kurs znajdziesz tu: https://transferwise.com/u/pawelt4

Za zarejestrowanie się tym linkiem masz przelew do 500 funtów za free.

Ja korzystam albo z Transferwise albo Azimo (oni mają stałą opłatę za przelew 1.99 funta) ale gorszy kurs od Trasferwise.
Tu masz link polecający do Azimo(dostaniesz za darmo 10 funtów): https://azimo.com/en/invite/redirect/token/PAWELT7

Obie te firmy mają lepsze kursy niż englandy i inne same swoje.
Według mnie najlepsze i wielokrotnie sprawdzone przeze mnie i znajomych.
Korzystam z obu naprzemiennie (w zależności ile przelewam).

PozdrawiamEdytowany przez pablo1984 o 25-10-2017 - 12:34.
Pres Enter to save or Esc to cancel
gotju2 Zdecydowania odradzam zagraniczne przelewy za pomocą. Ja się tak naciąłem i postanowiłem sprawdzić zewnętrzne firmy które się tym zajmują. Po moim reaserch’u do niskich przelewów polecam Transfer24. po pierwsze bezpieczeństwo, bo są pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego, a to chyba najważniejsze! po drugie – pierwszy przelew gratis po trzecie małe prowizje – do 50 funtów 0,59 funta i pieniądze tego samego dnia u odbiorcy.
Pres Enter to save or Esc to cancel
Anonim Również polecam TransferWise. Bardzo dobry kurs wymiany oraz niskie prowizje.
Porownania kursu na dzień 27.10:
Opal: 1f=4.71zł
TransferWise: 1f=4.79zł
Polecam zrobić przelew poprzez link:
www.transferwise.com
wtedy pierwszy przelew do 500f jest za free :)Edytowany przez adasiek09 o 27-10-2017 - 13:46.
Pres Enter to save or Esc to cancel
pablo1984 masz rację gotju2. Dlatego podałem te dwie strony, bo są sprawdzone i pod nadzorem Financial Conduct Authority.

Transfer24 niestety ma gorsze kursy dlatego nigdy nie brałem ich pod uwagę.
Porównując teraz 4.68 na Transfer24 vs. 4.80 na Transferwise.

Myślę, że to wystarczający argument.Edytowany przez pablo1984 o 29-10-2017 - 00:44.
Pres Enter to save or Esc to cancel
gotju2 Dzięki pablo za porównanie. Tylko nie możemy zapominać o opłacie. Przy niskich przelewach mimo różnicy kursowych przelewając np. 30 funtów do Polski korzystniej wyjdzie w Transfer24, bo twoja stronka ma opłątę 92p, a Transfer24 59p.
Pres Enter to save or Esc to cancel
pablo1984 Oczywiście, że tak. Ja nie przelewam nigdy mniej jak 200 funtów dlatego zawsze porównuję sobie te dwie strony ile wychodzi z prowizją(ile dostanę na konto). Przy małych kwotach np. 30 funtów jak piszesz to kurs nie ma większego znaczenia. Natomiast przy kwotach kilkuset funtów albo nawet tysiąca lub więcej to już całkiem spora kasa do przodu.
Pres Enter to save or Esc to cancel
roxyoo
zybstar
nie chciałbym tu reklamować żadnej firmy, ale faktem jest że england.pl wychodziło mi najtaniej


Osobiście przelewam przez England.pl mogę wymienić szereg pozytywów albo polecić sprawdzenie recenzji na facebooku. Wydaje mi się, że możliwie najszybciej przelew trafia na konto, obsługa klienta jest zawsze super miła i pomocna, kurs jest naprawdę dobry, nie jest konieczna płatność, jeżeli wysyłasz więcej niż 100 funtów i oprócz Komisji Nadzoru Finansowego jest szereg innych instytucji, które z nimi współpracuje.Dodatkowy plus- niedawno wykupili komunikator GG! Czy ktoś z Was go używał i pamięta?

Pozdrawiam :)
Pres Enter to save or Esc to cancel
gwiazda funcik pl
Pres Enter to save or Esc to cancel
Kemrol Przelewam zarówno przez polskie jak i zagraniczne firmy. Każda i tak ma licencje podobną do banków. Najważniejszy jest czas transferu oraz po jakim kursie zostaną przelane. Z firm, które nie zostały wymienione warta uwagi jest również https://klik-24.com/
Pres Enter to save or Esc to cancel
tomAsh Temat wraca jak bumerang :-) No to po raz kolejny napiszę: tylko karta i apka Revolut. Przelewy za darmo i dosłownie w ciągu sekundy, konwersja walut po oficjalnym kursie dnia, wypłaty z bankomatów we wszystkich mi znanych krajach za darmo, płacić można też w terminalach. Jedna uwaga: w Polsce korzystamy z bankomatów "bankowych", za darmo (Pekao, Santander, PKO i inne) w żadnym przypaku Euronet, czy inni dziwni operatorzy, gdzie mało tego, że chcą cię oskubać na spreadach, to jeszcze użycie zagranicznej karty kosztuje grubo ponad 3 funty
Pres Enter to save or Esc to cancel
gotju2 Dla mnie jednak dużą zaletą w Transfer24 jest to, że pieniądze mam na ten sam dzień, opłata jest najniższa jaką widziałem dla 50 funtów (co jest idealne przy przelewaniu niskich kwot) oraz posiada odpowiednie zezwolenia, dzięki czemu wiem, że moje dane i pieniądze są bezpieczne.
Pres Enter to save or Esc to cancel